صدور پروانه کار ۳ ساله برای سرمایه گذاران خارجی

مدیر کل اشتغال اتباع خارجی گفت: اداره کل اشتغال اتباع خارجی برای سرمایه گذاران خارجی که حداقل ۳۰۰ هزار دلار سرمایه به ثبت رسانده باشند صدور پروانه کار و اقامت سه ساله صادر می کند.
به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، علی اقبالی افزود: این اداره کل در ۳۰ سال گذشته تمام مسائل و مشکلات اتباع افغان و پناهندگان را رصد کرده و به بسیاری از آنها رسیدگی کرده است.
وی افزود: با برون سپاری بخشی از وظایف در قالب دفاتر کفالت ، از اجتماع و اتلاف وقت بسیاری از اتباع افغان جلوگیری کرده و امروزه شاهد آن هستیم که با حداقل زمان اتباع افغان می توانند کارت کار و اقامت خود را دریافت و نسبت به بیمه کردن خود و افراد تحت تکفل خود اقدام کنند.
وی تصریح کرد: همه تلاش های این اداره کل برای ساماندهی اشتغال اتباع خارجی است و این اداره سعی خود را برای بهبود اشتغال اتباع خواهد کرد.
وی گفت: این اداره کل به دنبال راهکارهای جدیدی است که از طریق ابزار قانونی بین تجار، تولیدکنندگان ، صنعتگران و کارگران تفکیک ایجاد کرده و سرمایه گذاران و تجار بتوانند در کل کشور و نه در یک استان به فعالیت اقتصادی ادامه داده و این اداره بتواند خدمات قانونی بیشتری ارائه کند.
وی افزود: با هماهنگی این اداره کل هنرمندان و نویسندگان در موسسه های فرهنگی اشتغال یافتند و متخصصان و کارشناسان اتباع افغانستان در رشته های تحصیلی خود در ایران جذب شده و مشغول به کار شده اند.
اقبالی گفت: براساس مواد ۱۸ ،  ۱۷ و ۱۹ کنوانسیون امور پناهندگان ، ما موظف به درج ۵۱ رشته شغلی درکارت های کار پناهندگان هستیم و تعهداتی به سازمان های بین المللی داریم که باید صورت پذیرد .
وی افزود: اتباع افغانی که دارای سرمایه کافی برای ایجاد بنگاه های تولیدی و اقتصادی هستند با لغو کارت پناهندگی و دریافت گذرنامه می توانند از مزایا و امکانات بیشتری برخوردار شوند.
اقبالی در پایان گفت: اتباع دیگر کشورها با داشتن گذرنامه و ثبت شرکت می توانند پروانه کار و اقامت یک ساله دریافت کنند و در تمام استان های ایران و مناطق ویژه اقتصادی مجاز به فعالیت اقتصادی هستند.
همچنین این اداره کل برای سرمایه گذاران خارجی که حداقل ۳۰۰ هزار دلار سرمایه به ثبت رسانده باشند پروانه کار و اقامت سه ساله صادر می کند.
قوانین جدید که برای اتباع افغانی در کشور در نظر گرفته شده در پی سیاست های دولت تدبیر و امید برای جذب سیاست گذاری های خارجی است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید