ثبت برند در اصفهان را از کجا شروع کنیم؟ ثبت علامت تجاری در اصفهان چقدر طول می کشد؟ ثبت لوگو در اصفهان به صورت حرفه ای و همچنین هزینه ثبت برند در اصفهان و مدارک ثبت برند در اصفهان به صورت کامل تشرح شده است.

ثبت برند در اصفهان

هزینه ثبت برند در اصفهان و یا علامت تجاری در اصفهان چقدر است؟ برای رسیدن به پاسخ سوالات در این بخش راهنمای کامل مراحل ثبت برند در اصفهان را مشخص کرده ایم.

اصفهان از جمله استان هایی است که در سطح جهانی شناخته شده و مطرح می باشد و به واسطه وجود منابع فولاد، مصالح ساختمانی و پتروشیمی و خیلی محصولات دیگر از نظر تجاری مورد توجه بسیاری از سرمایه داران قرار گرفته است.

باتوجه به افزایش درخواست ها برای ثبت شرکت و ثبت علامت تجاری در اصفهان بر آن شدیم تا در این مقاله به ثبت برند در اصفهان بپردازیم.

همانطور که می دانید علامت تجاری یا برند متشکل از یک یا چند لغت، حرف یا عدد ترکیبی از آن ها می باشد که بتواند کالاها و خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را از هم متمایز سازد.

این علامت تجاری حتی می تواند از تصویر، طرح سه بعدی و رنگ های مختلف تشکیل شده باشد.

پس در انتخاب و طراحی علامت تجاری از آزادی عمل بسیاری برخوردار هستید.

اهمیت و مزایای ثبت برند در اصفهان

باوجود این که ثبت برند هیچگونه الزام قانونی ندارد اما تعداد زیادی از شرکت ها به دلیل عدم ثبت علامت تجاری یا ثبت لوگو در اصفهان خود، محصولاتشان مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

بنابراین این عمل را نباید یک هزینه اضافی تلقی نمود. پس اولین مزیت ثبت برند جلوگیری از سودجویی افراد از محصولات ما می باشد.

ثبت برند با ایجاد هویت برای محصولات و خدمات، موجب به خاطر سپاری بهتر شخصیت حقوقی و یا حقیقی شما در ذهن مشتریان می گردد.

با ثبت برند فعالیت های شما جنبه قانونی پیدا می کند و ادارات و همچنین بانک ها و موسسات با اطمینان بیشتری امکان دریافت وام و تسهیلات را برای شما فراهم می نمایند.

ثبت برند از طریق احداث نمایندگی نوعی کسب درآمد مستقل به حساب می آید و شما با اعطاء حق امتیاز برند خود به شرکت های دیگر علاوه بر کسب درآمد، به شهرت بیشتری برسید.

در دنیای امروز جهت رسیدن به سود بالا و موفقیت در امور مربوط به کالا و خدمات، تنها کیفیت مهم نیست.

ثبت علامت تجاری در اصفهان

درحال حاضر افراد, اکثر خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند و بازاریابی بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.

برند با ایجاد وجه حقوقی برای شما، به آسانی محصول شما را از سایر محصولات متمایز ساخته و موجب اطمینان و اعتماد هر چه بیشتر مشتریان شما می گردد.

مراحل ثبت برند در اصفهان

اولین مرحله پس از انتخاب نام برند، ثبت نام در سامانه اداره مالکیت معنوی که جهت ثبت لوگو در اصفهان می باشد.

پس از ثبت نمودن اطلاعات خود و دریافت رمز عبور خود، اقرارنامه را از سایت دریافت نموده و به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه نمایید. مطابق گواهی امضاء انجام شده، تایید حساب کاربری خود را انجام دهید.

گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب نموده و مشخصات متقاضی ثبت برند، برند و لوگو انتخابی، کالا و خدمات را ثبت نموده و مدارک لازم را بارگذاری نمایید.

وارد صفحه پرداخت هزینه ثبت برند شده و مبلغ ذکر شده را پرداخت کنید. بعد از پایان این مرحله باید منتظر بررسی کارشناسان اداره بمانید.

چنانچه کلیه اطلاعات به درستی وارد گردیده باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد، پس از طی مدت دو الی سه ماه می توانید آگهی درخواست ثبت برند خود را به روزنامه رسمی درخواست دهید.

مراحل ثبت برند در اصفهان

پس از آگهی شدن روزنامه رسمی نوبت اول، نوبت به پرداخت حق الثبت شما می رسد. یک ماه الی یک ماه و نیم پس از پرداخت حق الثبت علامت تجاری، هزینه آگهی روزنامه رسمی نوبت دوم خود را واریز نموده و پس از دریافت آن، با در دست داشتن مدارک مربوطه به اداره مالکیت معنوی مراجعه نموده و تصدیق برند خود را برای ده سال اخذ نمایید.

تمام موارد ذکر شده در مراحل ثبت برند در اصفهان در مطلب ثبت برند توضیح کامل داده شده است.

ثبت اضافه کالا و طبقات در اصفهان

جهت اضافه نمودن کالا و یا طبقه به سامانه ثبت علامت تجاری مراجعه نموده و گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب نمایید.

اظهارنامه را تنظیم نموده و باقی مراحل را همانند ثبت اظهارنامه آن انجام دهید. درصورت تایید اظهارنامه توسط کارشناسان مربوطه، پرداخت هزینه انجام می شود و آگهی صادر شده به انتشار روزنامه رسمی در می آید.

مدت اعتبار علامت تجاری در اصفهان

 مطابق قانون ثبت علامت تجاری، مدت زمان اعتبار برند ده سال تعیین شده است و این تاریخ از زمان تسلیم اظهارنامه محاسبه می شود. علامت تجاری ثبت شده در طول این مدت مورد حمایت قانونی اداره مالکیت صنعتی می باشد و درصورت وجود هرگونه سوء استفاده از برند، می توان از طریق آن اقدام نمود.

درصورت اتمام این مدت، با تقاضا مجدد صاحب علامت، مجدداً برای ده سال دیگر به حالت انحصار باقی می ماند و چنانچه در این مدت درخواستی جهت تمدید علامت ارائه نشود، امکان در خواست آن ظرف مهلت شش ماه پس از اعتبار ثبت علامت، با پرداخت جریمه تاخیر به میزان نصف هزینه ثبت علامت وجود دارد.

ثبت لوگو در اصفهان

به طور کلی و با زبان روان می توان گفت:

مدت اعتبار برند و لوگو ۱۰ سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن می باشد. این مدت با درخواست مالک آن برای دوره‌ های متوالی ۱۰ ساله با پرداخت هزینه مقرر، قابل تمدید است‌.

یک مهلت ارفاقی ۶ ماهه که از پایان دوره شروع می شود، برای پرداخت هزینه تمدید، با پرداخت جریمه تأخیر، درنظر گرفته می شود که رقمی حدود یک دوم رقم ثبت برند می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان

مدارک ثبت برند در اصفهان به دو نوع شخصیت حقیقی و حقوقی با برند های فارسی و لاتین تقسیم بندی می شود که برای تمام شهر های ایران عزیز یکسان می باشد.

مدارک ثبت برند در اصفهان

مدارک مورد نیاز ثبت برند و علامت تجاری حقیقی در اصفهان به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدارک هویتی برابر اصل شده متقاضی و در صورتی که متقاضی غیرایرانی باشد، پاسپورت و کد فراگیر اخذ شده الزامی است.
 • یک کد پستی معتبر و یک آدرس ایمیل و یک خط موبایل به نام متقاضی.
 • مجوزی دال بر فعالیت در زمینه ثبت برند به نام متقاضی: در صورت فارسی بودن علامت تجاری جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و در صورت لاتین بودن علامت تجاری عضویت اتاق بازرگانی، کارت بازرگانی و یا Enamad سایت که مرتبط به رشته فعالیت و طبقه بندی علامت باشد.
 • درصورتی که برند به همراه لوگو ثبت گردد، برند در ابعاد ۱۰ در ۱۰ فایل Jpeg که قابلیت تغییر سایز داشته باشد.
 • توصیف مختصر در مورد لوگو طراحی شده و اعلام طیف رنگ های به کار رفته در لوگو.

مدارک ثبت برند و علامت تجاری (ثبت لوگو در اصفهان) حقوقی یا شرکت ها در اصفهان به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدارک برابر اصل شده هویتی شخص صاحب امضاء شرکت
 • مدارک هویتی شخص حقوقی برابر اصل شده (اساسنامه، آگهی ثبتی آخرین تعیین سمت و حق امضاء که دارای اعتبار باشد)
 • مجوزی دال بر فعالیت در زمینه ثبت برند به نام متقاضی: درصورت فارسی بودن علامت تجاری جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و در صورت لاتین بودن علامت تجاری عضویت اتاق بازرگانی، کارت بازرگانی و یا Enamad سایت که مرتبط به رشته فعالیت و طبقه بندی علامت باشد.
 • درصورتی که برند به همراه لوگو ثبت گردد، برند در ابعاد ۱۰ در ۱۰ فایل Jpeg که قابلیت تغییر سایز داشته باشد.
 • توصیف مختصر در مورد لوگو طراحی شده و اعلام طیف رنگ های به کار رفته در لوگو.

هزینه ثبت برند در اصفهان

هزینه ثبت برند در اصفهان در موسسه ثبت برند ذهن ناب می توانیم با افتخار اعلام کنیم که نه تنها هیچ تفاوتی با ثبت برند در تهران را از لحاظ قیمت ندارد بلکه مدیریت موسسه ذهن ناب امتیازاتی و مزایایی جهت اعتماد مشتریان ثبت برند و علامت تجاری در اصفهان که به موسسه ثبت برند ذهن ناب داشته اند در نظر گرفته شده است.

 • ثبت نام شخص حقیقی یا حقوقی در سامانه مالکیت معنوی
 • تنظیم و ثبت اظهارنامه برند و علامت تجاری متقاضی حقیقی و یا حقوقی.
 • وکالت پرونده و پرداخت حق التمبر وکیل ثبت برند و علامت تجاری.
 • پرداخت روزنامه رسمی نوبت اول و نوبت دوم ثبت برند و علامت تجاری که به صورت رنگی یا سیاه و سفید با توجه به تعداد کادر روزنامه اعلام هزینه می شود.
 • پرداخت حق الثبت برند و علامت تجاری که با توجه به طبقات برند مدنظر اعلام قیمت می شود.

هزینه ثبت برند در اصفهان

قرارداد ثبت برند در اصفهان

با توجه به موارد ذکر شده از جمله استعلام برند در اصفهان موسسه ثبت برند ذهن ناب یکسری امتیازات منحصر به فرد برای متقاضیان اصفهان را ارائه می دهد که به شرح زیر می باشد:

 • قرارداد ثبت برند در اصفهان به صورت پلکانی پرداخت می شود و هر مرحله که انجام شود فقط مبلغ آن مرحله از متقاضی اخذ می گردد.
 • هزینه ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی برای اداره مالکیت معنوی یکی از موارد قرارداد می باشد.
 • هزینه ثبت اظهارنامه که با پرداخت مبلغ یک مرحله شما می توانید ۷ اظهارنامه برند را به ثبت برسانید و کمتر موسسه ای این مورد را انجام می دهد.
 • هزینه استعلام برند در اصفهان به صورت رایگان می باشد.
 • در صورت تائید اظهارنامه برند یک مورد ثبت برند انجام خواهد شد و درصورتی که از ۷ اظهارنامه ارسالی به اداره مالکیت معنوی به عنوان مثال ۲ اظهارنامه تائید شود موسسه در صورت پرداخت قسمت ثبت برند این مرحله را هم انجام می دهد.
 • هزینه وکالت پرونده و پرداخت حق التمبر وکیل پرونده که بابت هر اظهارنامه ثبت شده یک وکالتنامه برای پرونده گذاشته می شود.
 • پرداخت روزنامه رسمی نوبت اول و دوم سیاه و سفید (با پرداخت مبلغ اضافه می توانید روزنامه رنگی تحویل بگیرید) دو کادر به صورت عادی می باشد که درصورتی طبقات بیشتر از ۵ طبقه باشد اضافه پرداخت با متقاضی می باشد.
 • پرداخت حق الثبت برند جهت تحویل تصدیق ۱۰ ساله توسط وکیل از اداره مالکیت معنوی.

قرارداد ثبت برند در اصفهان

تعهد قرارداد ثبت برند تمامی موارد ذکر شده طی یک پیش فاکتور برای متقاضی ارسال خواهد شد و تحت هیچ شرایطی تغییر قیمت و هزینه ثبت برند در اصفهان تغییری نخواهیم داشت.

آیا ثبت برند در اصفهان دارای مالیات است ؟

بسیاری از افراد مدت ها است که در تولید محصولات و ارائه خدمات خاصی فعالیت می کنند ولی به دلیل این که نگران هستند پس از ثبت برند یا ثبت لوگو در اصفهان مشمول مالیات شوند، از این اقدام خودداری می کنند.

اما باید بگوییم که خوشبختانه در ایران بر اساس قانون اداره مالکیت صنعتی، ثبت برند و علامت تجاری معاف از مالیات بوده و متقاضی هیچگونه مالیاتی در این خصوص پرداخت نخواهد کرد.

استعلام ثبت برند در اصفهان

همانطور که در قبل توضیح داده ایم, استعلام  ثبت برند در اصفهان یکی از دغدغه های افرادی می باشد که برند خود را در اصفهان به ثبت می رسانند. با توجه به توضیحات پیشتر استعلام ثبت برند در اصفهان به ۳ روش تجربی, روزنامه رسمی و سامانه مالکیت معنوی می باشد.

مطالعه شود: استعلام برند و علامت تجاری

سخن پایانی در زمینه ثبت برند و علامت تجاری در اصفهان

درصورتی که تمایل به ثبت برند و علامت تجاری خود را از اصفهان دارید و این افتخار را می خواهید به موسسه ثبتی ذهن ناب بدهید, فرم زیر را پرینت گرفته و تکمیل کنید.

به همراه مدارک هویتی مورد نظر برای موسسه توسط ایمیل یا فایل ضمیمه زیر ارسال کنید تا در سریعترین زمان و به بهترین کیفیت برند و علامت تجاری شما با هزینه ثبت برند در اصفهان به کمترین قیمت به ثبت برسد.

حتماً طبقات برند و علامت تجاری را مطالعه و طبقه برند و علامت تجاری خود را مشخص نمائید تا در ثبت لوگو در اصفهان به مشکل بر نخورید.

فرم ثبت برند در اصفهان

موسسه ثبتی ذهن ناب پیشرو در امور ثبتی

اولین در بهترین ها هستیم.

ثبت برند در اصفهان را با ما تجربه و تمدید و تغییرات برند در اصفهان را به ما بسپارید.

فاصله ما تا شما یک کلیک می باشد.

فرم ثبت برند و علامت تجاری مخصوص اصفهان را تکمیل و برای بررسی به موسسه ارسال کنید تا در سریعترین زمان ممکن برند  خود را در اصفهان ثبت کنید:

[iphorm id=”6″ name=”فرم ثبت مالکیت معنوی”]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید