ثبت برند در شیراز – ثبت لوگو و علامت تجاری در شیراز

برای ثبت برند در شیراز از کجا شروع کنیم؟ شرایط و مدارک بازم جهت ثبت برند و علامت تجاری در شیراز چیست؟ هزینه ثبت برند در شیراز چقدر است؟ ثبت لوگو در شیراز با تهران فرقی دارد؟ استعلام برند در شیراز به چه صورت است و سوالات دیگر در این زمینه که در ادامه می خواهیم به تمام ایتن سوالات پاشخ دهیم. با ما همراه باشید.

شیراز مرکز استان فارس در جنوب غربی ایران واقع شده است. شیراز با جمعیت ۱۳۰۰۰۰۰ نفر پنجمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می شود و از نظر جغرافیایی این شهر در ارتفاع ۱۴۸۶ متری از سطح دریا در دامنه های رشته کوه زاگرس است. در این مقاله بر آن هستیم که ثبت برند تجاری در شیراز را به طور کامل توضیح دهیم.

شیراز از جمله شهرهایی است که در سطح جهانی شناخته شده و مطرح می باشد و به واسطه وجود آثار تاریخی و گردشگری همواره مورد توجه بسیاری از سرمایه داران قرار گرفته و بستر بسیار مناسبی جهت شروع یک کسب کار و مطرح شدن در بازار رقابتی امروزه دارد.

ثبت برند در شیراز

ثبت برند در شیراز را چگونه شروع کنیم ؟

اولین مرحله جهت ثبت برند در شهر شیراز پس از انتخاب نام برند و طراحی لوگو برند مدنظر، ثبت نام در سامانه اداره مالکیت معنوی می باشد.

پس از ثبت نمودن اطلاعات خود و دریافت رمز عبور خود، اقرارنامه را از سایت دریافت نموده و به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه نمایید. مطابق گواهی امضاء انجام شده، تایید حساب کاربری خود را انجام دهید. گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب نموده و مشخصات متقاضی ثبت برند، برند و لوگو انتخابی، کالا و خدمات را ثبت نموده و مدارک لازم را بارگذاری نمایید.

وارد صفحه پرداخت هزینه ثبت برند در شیراز شده و مبلغ ذکر شده را پرداخت کنید. بعد از پایان این مرحله باید منتظر بررسی کارشناسان اداره مالکیت معنوی مرکز تهران بمانید.

چنانچه کلیه اطلاعات به درستی وارد گردیده باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد، پس از طی مدت دو الی سه ماه می توانید آگهی درخواست ثبت برند خود را به روزنامه رسمی درخواست دهید.

پس از آگهی شدن روزنامه رسمی نوبت اول، نوبت به پرداخت حق الثبت شما می رسد. یک هفته الی یک ماه پس از پرداخت حق الثبت علامت تجاری، هزینه آگهی روزنامه رسمی نوبت دوم خود را واریز نموده و پس از دریافت آن، با در دست داشتن مدارک مربوطه به اداره مالکیت معنوی مراجعه نموده و تصدیق برند خود را برای ده سال اخذ نمایید.

تمام موارد ذکر شده در مراحل ثبت برند در شیراز در مطلب ثبت برند توضیح کامل داده شده است.
این مطلب را مطالعه کنید :ثبت برند

اهمیت و مزایای ثبت برند در شیراز

از مزایای ثبت برند در شیراز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ضمانت تشخیص متمایز نمودن محصولات یک شرکت از یکدیگر.
 • وسیله ای جهت بازاریابی و ایجاد وجهه عمومی است.
 • منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیاز هاست.
 • از موارد الزامی موافقت نامه های اعطای نمایندگی است.
 • می تواند برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده ی سهام نموده و به تبع آن موجب افزایش درآمد شرکت گردد.
 • علامت تجاری قابل انتقال است و می توان آن را انتقال داد.
 • ممکن است برای دریافت وام نیز مفید باشد.

همچنین ثبت برند یک اقدام حقوقی است که برای دارنده آن، حق انحصاری ایجاد نموده و حمایت قانونگذار را براساس قانون در بر دارد.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در شیراز

کسب و کارها پس از مدتی فعالیت، رشد و توسعه می یابند و تمایل دارند در موارد دیگر نیز علامت تجاری آن ها مورد حمایت قانون قرار بگیرد.

برای اضافه نمودن کالا و طبقات به برند ثبت شده، چنانچه در ابتدا برند به صورت دستی ثبت شده باشد، قبل از انجام امور سیستمی ابتدا به صورت حضوری، اطلاعات پرونده قبلی خود را تکمیل نموده و با شماره اظهارنامه اینترنتی و رمز دریافت شده، اقدامات سیستمی را انجام دهید.

برای ثبت سیستمی اضافه کالا و طبقه برند در پورتال اداره مالکیت معنوی گزینه ثبت اظهارنامه علامت و سپس میخواهم یک اظهارنامه اضافه کالا/خدمات ثبت کنم را انتخاب نمایید. باقی مراحل همانند ثبت علامت تجاری انجام می شود.

ثبت لوگو در شیراز

مدت اعتبار برند در شیراز

مدت اعتبار علامت تجاری در شیراز ۱۰ سال می باشد و این تاریخ از زمان تقدیم اظهارنامه حساب می شود. چنانچه صاحب تمایل داشته باشد به استفاده از علامت ادامه دهد باید در سال پایانی با پرداخت هزینه های تعیین شده اعتبار علامت خود را تمدید نماید. در غیر اینصورت  حق انحصاری آن را از دست می دهد و علامت به نام اشخاص دیگر قابل ثبت است.

خرید و فروش برند در شیراز

علامت تجاری ثبت شده قابلیت نقل و انتقال یا خرید و فروش دارد و این امر به دو صورت امکان پذیر می باشد:

 • نقل و انتقال قهری علامت تجاری در شیراز: انتقال برند بدون دخالت و اراده صاحب علامت تجاری.
 • نقل و انتقال اختیاری علامت تجاری در شیراز: انتقال برند به اختیار و اراده صاحب علامت تجاری.

یکی از شروط مهم که باید هنگام نقل و انتقال به آن توجه داشت این است که باید در همان طبقه و کالا صورت بگیرد. یعنی اگر برند شما مربوط به پوشاک است، این خرید و فروش باعث تغییر طبقات و کالاهای شما نمی شود و صرفاً دارندگان آن تغییر می کنند.

جهت نقل و انتقال علامت تجاری مالک جدید و قدیمی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه نموده و دفترخانه پس از استعلام برند در شیراز اگر ثبت شده و صحت نام تجاری مورد نظر، صلح نامه انتقال قطعی نام تجاری را تنظیم نموده و در اختیار هر دو شخص قرار می دهد. پس از به چاپ رسیدن آگهی نقل و انتقال در روزنامه رسمی کشور کار نقل و انتقال علامت به صورت کامل به پایان می رسد.

استعلام برند در شیراز

استعلام برند در شیراز

قبل از ثبت هر نوع برند هوشمندانه ترین کار ممکن، استعلام برند در شیراز مورد نظر می باشد و با این کار تا حدودی از تایید علامت تجاری خود توسط مراجع اطمینان حاصل می کنیم. استعلام برند در شیراز کمک شایانی به ما می کند تا بتوانیم ثبت برندمان را با هزینه و زمان بسیار کمتری به انجام برسانیم.

برای استعلام برند در شیراز می توانید با وارد شدن به صفحه اصلی اداره علامت تجاری با کلیک بر روی گزینه جستجو در بانک مالکیت صنعتی، گزینه علامت را انتخاب نمایید. 

در این قسمت کلمه مورد نظررا درج کرده و طبقات خود را انتخاب نمایید. پس از انتخاب گزینه جستجو، تمامی علامت هایی که برای شما به نمایش در می آید, قبلاً به ثبت رسیده اند و شما نمی توانید مجدداً آن ها را ثبت کنید.

این مطلب را مطالعه کنید :استعلام برند تجاری

روند ثبت برند در شیراز

مراجعه به متخصص در هر رشته ای برای جلوگیری از اتلاف وقت و مواجهه با مانع یک امر بدیهی و عقلانی است. ثبت برند نیز از این قاعده مستثنی نیست. اطلاع از قواعد و اصول ثبت برند در شیراز نیز برای متقاضیان محترم امری ضروری می باشد. 

قبل از به ثبت رسیدن برند باید مراحل زیادی طی شود که برخی از افراد به رویه اداری آن آگاهی ندارند. ما در ادامه این روند را به طور کامل برای شما شرح می دهیم. درصورتی که روند ثبت برند در شیراز به صورت مرتب طی شود هزینه ثبت برند شیراز بسیار مناسبتر می شود.

 1. تعیین نام مناسب برای علامت تجاری.
 2. استعلام نام انتخابی برای اطمینان از به ثبت نرسیدن آن.
 3. ثبت نام در سامانه اداره علامت تجاری.
 4. مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی و دریافت گواهی امضاء جهت تایید حساب کابری مالکیت معنوی.
 5. تایید اطلاعات حساب کابری با توجه به برگه دریافتی از دفترخانه اسناد رسمی.
 6. ثبت اظهارنامه برند. در این مرحله می بایست نام برند، مشخصات لوگو، طبقات و ضمائم بارگذاری شود.
 7. پرداخت هزینه اظهارنامه ثبت علامت تجاری و دریافت شماره اظهارنامه از سامانه.
 8. بررسی اظهارنامه مذکور توسط کارشناسان و مدیر اداره علائم تجاری.
 9. تایید مسئولین مربوطه (درصورت تائید اظهارنامه پرداخت هزینه روزنامه رسمی نوبت اول و حق الثبت برند و روزنامه رسمی نوبت دوم و تحویل گواهینامه ثبت علامت تجاری از اداره مالکیت معنوی)
 10. چنانچه برند رد مشروط شده باشد: برطرف کردن ایرادات و بارگذاری مجدد در سامانه تا رسیدن به گام هشتم.

توجه: چنانچه برند شما رد شده باشد، می بایست در نام یا لوگو خود تجدید نظر کرده و یک علامت تجاری دیگر را به ثبت برسانید.

مدارک ثبت برند و علامت تجاری در شیراز

ثبت علامت تجاری در شیراز برای اشخاص حقیقی و حقوقی متصور است و با در دست داشتن مدارک زیر می توانند به ثبت درخواست در سامانه مالکیت معنوی بپردازند:

مدارک ثبت برند در شیراز جهت اشخاص حقیقی

مدارک مورد نیاز ثبت برند و علامت تجاری اشخاص حقیقی در شیراز به شرح زیر می باشد:

 • مدارک هویتی متقاضی که شامل کارت ملی یا کارت هوشمند و شناسنامه برای متقاضی ایرانی، پاسپورت و کد فراگیر برای متقاضی غیرایرانی می باشد.
 • ارائه کدپستی معتبر و آدرس ایمیل فعال و خط موبایل به نام متقاضی.
 • مجوزی دال بر فعالیت در زمینه  ثبت برند و لوگو به نام متقاضی در شیراز: درصورت فارسی بودن علامت تجاری جواز کسب, جواز تاسیس, پروانه بهره برداری یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی و درصورت لاتین بودن علامت تجاری عضویت اتاق بازرگانی, کارت بازرگانی و یا Enamad سایت که مرتبط به رشته فعالیت و طبقه بندی علامت باشد.
 • ارائه لوگو در ابعاد ۱۰ در ۱۰ به صورت فایل Jpeg که قابلیت تغییر داشته باشد.
 • توصیف مختصر در مورد لوگو طراحی شده و طیف رنگ های به کار رفته در آن.

مدارک ثبت برند در شیراز جهت اشخاص حقوقی

مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی و یا شرکت ها در شهر شیراز به شرح زیر می باشد:

 • مدارک هویتی شخص حقوقی برابر اصل شده از جمله اساسنامه مرتبط با طبقات انتخاب شده، آگهی ثبتی آخرین تعیین سمت و حق امضاء مجاز شخصیت حقوقی که دارای اعتبار باشد.
 • مدارک هویتی شخص صاحب امضاء مجاز و مدیر عامل شرکت در شیراز.
 • روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تعیین سمت و حق امضاء شخصیت حقوقی که دارای اعتبار باشد.
 • مجوزی دال بر فعالیت در زمینه  ثبت برند و لوگو به نام متقاضی در شیراز: درصورت فارسی بودن علامت تجاری جواز کسب, جواز تاسیس, پروانه بهره برداری یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی و درصورت لاتین بودن علامت تجاری عضویت اتاق بازرگانی, کارت بازرگانی و یا Enamad سایت که مرتبط به رشته فعالیت و طبقه بندی علامت باشد.
 • ارائه کدپستی معتبر و آدرس ایمیل فعال و خط موبایل به نام مدیر عامل یا شخص صاحب امضاء شرکت به همراه آدرس ایمیل و کدپستی شخصیت حقوقی.
 • ارائه لوگو در ابعاد ۱۰ در ۱۰ به صورت فایل Jpeg که قابلیت تغییر داشته باشد.
 • توصیف مختصر در مورد لوگو طراحی شده و طیف رنگ های به کار رفته.

هزینه ثبت برند در شیراز

هزینه ثبت برند در شیراز

هزینه ثبت برند در شیراز در موسسه ثبت برند ذهن ناب می توانیم با افتخار اعلام کنیم که نه تنها هیچ تفاوتی با ثبت برند در تهران را از لحاظ قیمت ندارد بلکه مدیریت موسسه ذهن ناب امتیازاتی و مزایایی جهت اعتماد مشتریان ثبت برند و علامت تجاری در شیراز که به موسسه ثبت برند ذهن ناب داشته اند در نظر گرفته شده است.

 • ثبت نام شخص حقیقی یا حقوقی در سامانه مالکیت معنوی
 • تنظیم و ثبت اظهارنامه برند و علامت تجاری متقاضی حقیقی و یا حقوقی. (۷ اظهارنامه با یک قرارداد)
 • ثبت یک مورد برند و علامت تجاری از ۷ اظهارنامه ارسال شده برای اداره.
 • وکالت پرونده و پرداخت حق التمبر وکیل.
 • هر علامت تجاری ثبت شده, چاپ دو آگهی در روزنامه رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن بر هزینه ثبت برند تاثیر خواهد گذاشت.
 • پرداخت حق الثبت برند و علامت تجاری که با توجه به طبقات برند مدنظر اعلام قیمت می شود.
 • دریافت گواهینامه برند و علامت تجاری ثبت شده و انحصار ۱۰ ساله برند (تصدیق برند و علامت تجاری)

مالیات ثبت برند در شیراز به چه صورت است ؟

بسیاری از افراد مدت ها است که در تولید محصولات و ارائه خدمات خاصی فعالیت می کنند ولی به دلیل این که نگران هستند پس از ثبت برند یا ثبت لوگو در شیراز مشمول مالیات شوند، از این اقدام خودداری می کنند.

اما باید بگوییم که خوشبختانه در ایران بر اساس قانون اداره مالکیت صنعتی، ثبت برند و علامت تجاری معاف از مالیات بوده و متقاضی هیچگونه مالیاتی در این خصوص پرداخت نخواهد کرد.

ثبت برند بین المللی در شیراز

پروتکل ثبت برند مادرید، موافقتنامه ای بین ۱۲۲ کشور از ۱۸۵ کشور جهان برای ثبت بین المللی علامت تجاری می باشد.

ثبت برند در این سیستم براساس یک آیین نامه مشترک انجام می پذیرد که به تایید تمامی اعضاء رسیده است. این معاهده به منظور حمایت از علامت تجاری در سطح بین المللی و حفظ حقوق برند ها انجام گرفته است. بنابراین تمام اتباع ایرانی می توانند با استفاده از این سازوکار علامت تجاری خود را در سطح بین المللی نیز ثبت کنند.

اعتراض نسبت به برند ثبت شده در شیراز

اشخاصی که علامت تجاری را از آن خود میدانند و یا آن علامت با علامتی که آنان به ثبت رسانیده اند به اندازه ای شباهت دارد که مصرف کنندگان عادی را به اشتباه می اندازد، می توانند به آن علامت اعتراض نمایند. چنانچه معترض کسی باشد که علامت قبلاً به اسم او ثبت نشده است، باید در حین اعتراض برای خود مطابق مقررات تقاضای ثبت کرده و حق الثبت و تمام مخارج مربوط به آن را تادیه نماید.

مشاوره ثبت برند در شیراز

مشاوره ثبت برند در شیراز

جهت ثبت برند در شیراز و سراسر استان فارس موسسه ثبتی ذهن ناب با کادری مجرب در تمامی مراحل همراه شما خواهد بود. در نتیجه جهت استعلام برند در شیراز و اعلام هزینه ثبت برند در شیراز با ما تماس بگیرید.

این مطلب را مطالعه کنید :مشاوره ثبت برند و علامت تجاری

سخن پایانی در زمینه ثبت برند و لوگو در شیراز

درصورتی که تمایل به ثبت برند و علامت تجاری خود را از شیراز دارید و این افتخار را می خواهید به موسسه ثبتی ذهن ناب بدهید, فرم زیر را پرینت گرفته و تکمیل کنید.

فرم ثبت برند در شیرازبه همراه مدارک هویتی مورد نظر برای موسسه توسط ایمیل یا فایل ضمیمه زیر ارسال کنید تا در سریعترین زمان و به بهترین کیفیت برند و علامت تجاری شما در شیراز به ثبت برسد.

حتماً طبقات برند و علامت تجاری را مطالعه و طبقه برند و علامت تجاری خود را مشخص نمایئد و قبل از ثبت برند خود حتماً استعلام برند در شیراز را انجام دهید.

موسسه ثبتی ذهن ناب برای ثبت برند و علامت تجاری یا تغییرات برند و علامت تجاری شما از شیراز آمادگی همراهی را دارد.

موسسه ثبتی ذهن ناب اولین در بهترین ها

ثبت را به ما بسپارید و تغییرات را با ما تجربه کنید

جهت هرگونه مشاوره ثبت لوگو در شیراز با ما تماس بگیرید