استعلام برند تجاری – آموزش نحوه استعلام برند از سامانه ثبتی

استعلام برند یا نحوه استعلام برند یا استعلام آنلاین برند تجاری قبل از ثبت اظهارنامه برند یکی از مهمترین اقدامات قبل از ثبت برند می باشد که با توجه به بازارسازی برند و علامت تجاری شما می بایست تحلیل گردد و همچنین هزینه استعلام برند و استعلام قابلیت ثبت برند به صورت کامل.

جهت آغاز تولید یک محصول یا ارائه یک خدمت باید بگوییم که استعلام قبل از ثبت بسیار مهم می باشد, چرا که در مرحله اول متقاضی ثبت علامت به برند های رقبای خود پی می برد.

استعلام برند قبل از ثبت

دلیل استعلام برند

درواقع ثبت برند برای این منظور انجام می شود که سایرین نتوانند از نام محصول و خدمات شما که دارای اعتبار می باشد, استفاده کنند و درحالی که به صورت غیرقانونی از آن استفاده شود, شما بتوانید از لحاظ قانونی پیگیری کنید.

دلیل استعلام علامت تجاری

با توجه به طولانی بودن پروسه ثبت برند و علامت تجاری امر بسیار مهمی می باشد که به متقاضی اطلاع می دهد برند مدنظرشان تکراری و یا مشابه برند رقیب در طبقات برند می باشد.

درصورتی که این برند قبلاً به وسیله شخص یا شرکت دیگری به ثبت رسیده باشد، شما دیگر نمی توانید آن را به ثبت برسانید و هزینه و زمانی که برای این کار صرف کرده اید تلف خواهد شد.

استعلام برند قبل از ثبت

استعلام قبل از ثبت به متقاضی این امتیاز را می دهد که هزینه و زمان کمتری را برای ثبت برند مورد نظر خود بپردازد.

با توجه به روش های استعلام علامت تجاری در اداره مالکیت معنوی, استعلام صحیح برند توسط کارشناسان امر مهمی تلقی می شود که با توجه به نظر کارشناسان موسسه ثبتی ذهن ناب در زمینه استعلام درصد اعلام نقص و یا رد اظهارنامه ثبت برند بسیار کاهش می یابد و همچنین هیچ فرقی ندارد که ثبت برند لاتین و یا فارسی مد نظر شما باشد.

استعلام علامت تجاری

استعلام علامت تجاری یا برند های ثبت لوگو شده بسیار دشوار می باشد چرا که شاید لوگو ثبت شده توسط شخص دیگر در طبقه مدنظر برند شما ثبت نگردیده باشد ولی در طراحی لوگو تشابه داشته باشند.

نحوه استعلام برند

نحوه استعلام علامت تجاری و برند بسیار متفاوت می باشد. لازم به ذکر می باشد که استعلام علامت تجاری احتیاج به تخصص و دقت بسیاری دارد.

  • از روزنامه رسمی
  • از سامانه مالکیت معنوی
  • با توجه به تجربه متخصصان موسسه

روش های ذکر شده فوق تنها روش های بدون هزینه جهت استعلام می باشند که برای متقاضیان ثبت برند می توان نام برد (نحوه استعلام برند تجاری)

استعلام علامت تجاری در موارد ذکر شده فقط درصد رد و یا نقص را کاهش می دهد و هیچگونه ضمانتی جهت تائید صد در صدی برند ندارد. حال به توضیح هر یک از روش های اعلام شده می پردازیم:

استعلام علامت تجاری از روزنامه رسمی

یکی از روش های استعلام علامت تجاری از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران می باشد. باتوجه به این موضوع که بعد از ثبت علامت تجاری و تائید اظهارنامه برند توسط اداره مالکیت معنوی می بایست دو نوبت آگهی روزنامه رسمی به چاپ برسد.

همچنین جهت هرگونه تغییرات در برند و علامت تجاری می بایست تغییرات انجام شده یک نوبت به چاپ برسد, در نتیجه روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران یکی از قابل استنادترین مراجع استعلام علامت تجاری می باشد.

این مطلب را مطالعه کنید :روزنامه رسمی

آموزش استعلام علامت تجاری از روزنامه رسمی

وارد سامانه روزنامه رسمی شوید ستون سمت راست صفحه گزینه ای به نام آگهی های قانونی را می بینید و بر روی آن کلیک کنید و وارد صفحه جدید شوید.

استعلام از روزنامه رسمی

صفحه جدیدی برای شما به نمایش درآمده است که تحت عنوان جستجو در آگهی های قانونی می باشد. در این صفحه نام برند مد نظر خود را بنویسید و نوع آگهی را به ثبت علامت تغییر دهید.

در بالای کادر ذکر شده می توانید سال مد نظر را انتخاب کنید که اصولاً بر اساس دو گزینه قبل و بعد از سال جاری در روزنامه رسمی تقسیم بندی می گردد.

استعلام علامت تجاری قبل از ثبت

آموزش استعلام علامت تجاری از سامانه مالکیت معنوی

وارد سامانه مالکیت معنوی شوید در منو افقی اصلی سایت روی میزخدمات الکترونیک را کلیک کرده و منتظر نمایش ستون ها شوید.

زیر ستون ثبت علائم گزینه ای به نام جستجو در بانک اطلاعاتی وجود دارد که این گزینه جهت استعلام علامت تجاری در سامانه در نظر گرفته شده است. گزینه را کلیک کنید و وارد صفحه جدید شوید.

استعلام آنلاین برند

بعد از ورود به صفحه جدید کادری باز می شود که در آن توضیحاتی ذکر شده است آن را مطالعه کنید (تمامی مطالبی که از ابتدا گفته ایم در آن به صورت خلاصه نوشته شده است)

بعد روی گزینه متوجه شدم کلیک کنید. صفحه بارگزاری شده تحت عنوان اطلاعات پایه جستجو برای شما نمایش داده می شود که در آن فیلد های زیادی وجود دارد و شما می توانید با توجه به برند خود استعلام لازم را از دید خود بگیرید.

استعلام علامت تجاری

استعلام علامت تجاری با توجه به تجربه متخصصان موسسه

موسسه ثبتی ذهن ناب با توجه به تجربه عالی و نامی درخشان تمامی مراحل استعلام علامت تجاری را به شفافیت توضیح داد چرا که بخش اصلی استعلام علامت تجاری و برند استفاده از تجربه در نحوه استعلام می باشد.

با توجه به قدمت موسسه و تجربیات کسب شده در زمینه استعلام با استناد به روزنامه رسمی و سامانه مالکیت معنوی بهترین استعلامی که می توانید به آن برسید موسسه ثبتی ذهن ناب می باشد که با توجه به تجربه و تجزیه و تحلیل برند های دیگر بهترین گزینه ثبت علامت تجاری را برای شما انتخاب می کند.

جواب استعلام علامت تجاری

با توجه به نحوه استعلام علامت تجاری که توضیح داده شد موسسه ثبتی ذهن ناب ظرف مدت ۳ روز کاری جواب های زیر را به شما اعلام میکند:

  • برند و علامت تجاری شما با استناد به استعلام قابلیت ۵۰ درصدی ثبت را دارا می باشد.
  • برند و علامت تجاری شما با استناد به استعلام در عنوان دارای تشابه با برند های دیگر می باشد.
  • برند و علامت تجاری شما با استناد به استعلام در لوگو دارای تشابه با برند های دیگر می باشد.
  • برند و علامت تجاری شما با استناد به استعلام در عنوان و لوگو دارای تشابه با برند های دیگر می باشد.

با توجه به جواب استعلام علامت تجاری اعلام شده متقاضی می تواند نسبت به اصلاح و یا تغییر با مشاوره از موسسه ثبتی ذهن ناب اقدام نماید.

استعلام آنلاین برند

استعلام آنلاین برند

استعلام آنلاین برند, تمامی استعلام هایی که از طرف متقاضی و یا موسسه گرفته می شود به صورت استعلام آنلاین برند می باشد و هیچگونه برگه یا مستندی جزء جواب های روزنامه رسمی و سامانه مالکیت معنوی به متقاضی تحویل داده نمی شود.

درصورتی که متقاضی نیاز به ابلاغیه و یا سند دارای اعتبار باشد فقط ارسال اظهارنامه برای اداره مالکیت معنوی این خواسته را برآورده می کند.

استعلام آنلاین برند جهت آغاز تولید یک محصول یا ارائه یک خدمت باید بگوییم که ثبت برند پیش از استعلام برند الزامی می باشد. در واقع ثبت برند برای این منظور انجام می شود که سایرین نتوانند از نام محصول و اعتبار شما استفاده کنند. لازم به ذکر است که برند دارای مزایای زیادی می باشد.

باید اشاره کنیم که جهت ثبت برند نخست باید ببینیم که این برندی که ما قصد ثبت آن را داریم آیا به وسیله فردی دیگری به ثبت رسیده است یا نه! درصورتی که این برند قبلاً به وسیله شخص یا شرکت دیگری به ثبت رسیده باشد، در اینصورت شما دیگر نمی توانید آن را به ثبت برسانید و هزینه و قتی که برای این کار صرف کرده اید تلف خواهد شد.

استعلام آنلاین برند

استعلام آنلاین برند شرکت

جهت ممانعت از این مشکلات نخست نخست باید اقدام به استعلام آنلاین برند پیش از ثبت کنید. به این شکل که باید بررسی نمایید که در طبق مد نظر که همان گروه کالا یا خدمات مد نظر شما است برند مد نظر یا مشابه آن به ثبت رسیده است یا نه!

استعلام برند پیش از ثبت موجب می گردد شما بتوانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید. در واقع استعلام برند یک پروسه ای می باشد که از وب سایت اداره مالکیت فکری قابل انجام می باشد ولی اغلب افراد عادی در زمان استعلام برند به دچار اشتباه شده و تا مشاهده می نمایند که در استعلام برند و در قسمت استعلام برند نام دقیقا مشابه خودشان به ثبت نرسیده است با این تصور که برندشان پیش از این به ثبت نرسیده است، اقدام به ثبت می کنند.

استعلام فورس برند

باید توجه نمایید که استعلام آنلاین برند یااستعلام قابلیت ثبت برند کاملاً تخصصی می باشد و به همین آسانی نمی باشد زیرا غالب برندهایی که در زمان استعلام برند تصور شده که آزاد می باشند در مرحله ثبت برند اخطار خورده و رد می گردند.

علت این مسئله این می باشد که فقط منظور از مشابهت، مشابهت کامل نمی باشد و الفاظ برند حتی امکان دارد با شباهت کم سبب اخطار خوردن برند گردد. مثلاً برند آدرینا در مرحله استعلام برند مشابه نداشته و تصور می گردد می توان آن را ثبت کرد (در طبقه مواد غذایی) ولی بعد از ثبت برنده دیده می شود که به علت مشابهت با برند دلینا در آن طبقه اخطار خورده است. به خاطر همین هم می باشد که پروسه استعلام برند پیش از ثبت از اهمیت زیادی برخوردار بوده و به صورت کاملاً تخصصی می باشد.

شما برای استعلام برند پیش از ثبت می توانید فرم مربوط به آن را پر نموده و این مسئله را به همکاران متخصص در استعلام برند واگذار کنید. متخصصین این کار، این امر را برای شما در بخش استعلام انجام داده و نتیجه را به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد. لذا جهت استعلام برند، کافی می باشد که نام، شماره تماس، نام برند برای استعلام و طبقه مد نظر خود را وارد کنید سپس باید منتظر باشید تا پاسخ کارشناسان استعلام برند در ایمیل و یا تلگرام شما بیاید.

درصد استناد استعلام علامت تجاری

درصد استناد استعلام علامت تجاری حداکثر ۶۵ درصد می باشد. دلیل این موضوع این می باشد که شاید در زمان استعلام علامت تجاری شخص دیگری اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری را ارسال کرده باشد و منتظر نظر کارشناسان اداره مالکیت معنوی باشد.

هزینه استعلام برند

هزینه استعلام برند

باتوجه به آنلاین بودن تمامی مراحل استعلام علامت تجاری و آموزش هایی که در این نوشته به شما داده شده است, حتماً متوجه شده اید که استعلام علامت تجاری شامل هزینه نمی شود.

لازم به ذکر است درصورتی که استعلام علامت تجاری شما منتهی به عقد قرارداد شود در موسسه ثبتی ذهن ناب هزینه استعلام برند مد نظر صفر می باشد. این موضوع در هزینه کامل ثبت برند شما کاهش چشم گیری ایجاد می کند.

زمان استعلام آنلاین برند

باتوجه به موارد ذکر شده زمان در نظر گرفته شده برای استعلام آنلاین یا استعلام قابلیت ثبت برند, در لحظه می باشد یعنی شما با جستجوی سایت های روزنامه رسمی و اداره مالکیت معنوی می توانید همان لحظه جواب استعلام را دریافت کنید.

ولی اگر تمایل به استعلام قابلیت ثبت برند خود توسط کارشناسان ثبت برند موسسه دارید, حدوداً ۳ روز کاری زمان بر می باشد.

موسسه ثبتی ذهن ناب برای استعلام علامت تجاری یا لوگو و برند شما از هرکجا آمادگی همراهی را دارد.

موسسه ثبتی ذهن ناب اولین در بهترین ها

ثبت را به ما بسپارید و تغییرات را با ما تجربه کنید

جهت هرگونه مشاوره ثبت برند و نحوه استعلام برند تجاری با ما تماس بگیرید