ثبت برند بین المللی – هزینه ثبت برند بین المللی در ایران توسط کارشناس ثبتی

ثبت برند بین المللی چگونه است؟ هزینه ثبت برند بین المللی در ایران چقدر است؟ شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند و علامت تجاری بین المللی؟ و موارد دیگر پاسخ تمامی سوالات شما را در این مقاله داده ایم:

موسسه ثبتی ذهن ناب در این مقاله سعی دارد تا شما را با چگونگی ثبت برند بین المللی و ضوابط حاکم بر آن اشنا سازد. موسسه ثبتی ذهن ناب با دارا بودن کادری مجرب و زبده می تواند اقدامات مورد نیاز را جهت ثبت برند (ثبت برند بین المللی یا ثبت مادرید) شما در حداقل زمان ممکن انجام دهد درصورت نیاز با شماره های ما ارتباط برقرار سازید.

ثبت برند بین المللی

چگونگی ثبت برند بین المللی

در حالت کلی باید اشاره کنیم که ثبت برندهای تجاری به ثبت برند در ایران و ثبت برند بین المللی (مادرید) تقسیم بندی می گردد.

بر اساس سیستم مادرید, علامت با توجه به قوانین داخلی هر کشور بررسی می شود و سپس وارد پروسه بین المللی خود می گردد. جهت ثبت بین المللی علائم تجاری به قدم اول ثبت ملی در اداره کشور مبداء آغاز می شود. جهت درخواست ثبت بین المللی برند باید از طریق اداره مالکیت صنعتی اقدام نمود.

برای این کار باید در مرحله نخست, فرم اظهارنامه علامت تجاری که شامل مواردی مانند مشخصات علامت, لیست کالا یا خدمات مرتبط طبقه بندی علائم تجاری می باشد را تکمیل کرد.

ماهیت ثبت بین المللی علامت تجاری

در حقیقت ثبت برند بین المللی یا ثبت مادرید مجموعه ای از ثبت های ملی بر اساس مقررات داخلی هر کشور مشخص شده می باشد. به گونه ای که اداره مبدا از انجام طبقه بندی کالاها و خدمات و انتشار علایم در روزنامه رسمی کشور متبوع خویش بی نیاز می باشد.

از طرف دیگر این امکان نیز برای متقاضی فراهم می باشد که بتواند با تسلیم یک اظهارنامه بین المللی از طریق اداره مالکیت صنعتی به وایپو, درصورت تمایل در 85 کشور عضو موافقتنامه و پروتکل مادرید یا تعدادی از آن ها با توجه به انتخاب خود, حمایت از علامت تجاری خود را درخواست و کسب نماید.

لذا, فایده استفاده از آن در ساده, ارزان و تاثیرگذار بودن آن است به این معنی که فقط توسط یک تقاضانامه بین المللی واحد به یک زبان (فرانسه, انگلیسی یا اسپانیولی) و پرداخت یک تعرفه به فرانک سوئیس, به دست آوردن و تامین حمایت از علامت تجاری یا خدماتی در کشور های مشخص شده در فرم درخواست امکان پذیر می شود.

پس از تسلیم نمودن اظهارنامه به اداره مالکیت صنعتی بر اساس تعداد طبقات و کشورهای مورد تقاضا, می توان هزینه ثبت بین المللی را به فرانک سوئیس به حساب WIPO پرداخت نمود.

این مطلب را مطالعه کنید :ثبت برند در ایران

مدارک لازم ثبت علامت بین المللی wipo

هزینه ثبت برند بین المللی

  • ارائه نمودن نامه درخواست برای ثبت بین المللی علامت خطاب به اداره ثبت علایم تجاری با قید اسامی کشورهای مدنظر
  • معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت به همراه امضاء مدیران و دارندگان حق امضاء و با مهر شرکت جهت اشخاص حقوقی و اگر وکیل رسمی مراجعه کند, ارائه وکالت نامه دادگستری.
  • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی مدیران و دارندگان حق امضاء شرکت و روزنامه تاسیس و آخرین صورتجلسه تغییرات جهت اشخاص حقوقی و ارائه کردن کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی جهت اشخاص حقیقی و اگر وکیل رسمی مراجعه کند ارائه وکالتنامه دادگستری.
  • اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران برای مشاهده و کپی آن جهت مشاهده و کپی آن برای ضبط در پرونده یا ارائه کپی مصدق گواهی ثبت علامت تجاری.
  • ارائه رسیدی که مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه بین المللی می شود.
  • تکمیل کردن فرم مخصوص ثبت برند لاتین
  • ارائه کردن برگ محاسبه هزینه ها

این مطلب را مطالعه کنید :ثبت برند لاتین

موسسه ثبتی ذهن ناب می تواند بهترین خدمات را به شما عزیزان در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت و سایر امور مرتبط ثبتی ارائه نماید لطفا با ما در تماس باشید تا از خدمات موسسه ذهن ناب بهره مند گردید.